EKİNCİK RESORT

EKİNCİK RESORT

2017 KONYA

Ekincik Resort projesi, yalnızda Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel yerlerinden birinde bulunuyor. Muğla ili, Köyceğiz ilçesi, Ekincik Koyu sahilinde yer alan proje alanı, Akdeniz ile Ege’nin birleşim yerinde yer almaktadır. İdari olarak Köyceğiz ilçesine bağlı olmakla birlikte, kuş uçuşu Marmaris’e daha yakın konumdadır.

Ulaşım deniz, kara ve hava yolu ile yapılabilmektedir. Köyceğiz’e 35 kilometre, Fethiye’ye 100 kilometre, Marmaris’e 80 kilometre, Dalaman Havaalanı'na 70 kilometre ve Dalyan’a ise 18 kilometre uzaklıkta bulunan proje alanına karayolu ile düzgün ve muhteşem bir güzergâhtan ulaşılabilmektedir.

Mavi turun önemli uğrak yerlerinden birisi olan Ekincik, mavi ile yeşilin her tonunun kucaklaştığı cennet köşesi olarak özellikle deniz tutkunlarınca yakından bilinmektedir. Muhteşem Ege ve Akdeniz sularına sıfır konumda ve 350 metre cepheli proje alanında, 400 oda ile hizmet verebilecek tesis için gerekli tüm yasal izinler bulunmaktadır.

Sultaniye Kaplıcası, Kaunos Antik Kenti, Dalyan Deltası, İztuzu Plajı ve Dalyan Kanalı gibi turizmin çekim merkezlerinin doğal ve tarihi dokusuna yakından tanık olmanın yanı sıra gençlere ve sporseverlere Ölemez Dağları'nda Trekking, Jeep Safari, River Rafting (Dalaman Çayı), Scuba Diving, Horse Riding, Yachting (Mavi tur), Birdwatching (Köyceğiz Gölü) keyfini yaşamanın da olanaklarını sunuyor. Göl Gezintisi (Köyceğiz Gölü), Mut Baths (Dalyan), Termal Baths (Sultaniye), Caretta Kaplumbağaları ve Mavi Yengeç İzleme gibi önemli fasilite alanlarının tam ortasında yer alan Ekincik Tatil Köyü, konuklarına unutamayacakları bir tatil keyfi sunmak için, projenin hayata geçmesi sabırsızlıkla beklemektedir.

Doğa ile uyumlu, çevreci projeler geliştirme sorumluğunda olan Özşenol Grubu, bu dünya cenneti alanda titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

Konum Muğla, Köyceğiz, Ekincik
Kullanım Amacı Otel
Arsa Alanı 60.000m2
İnşaat Alanı 28.000 m2
Toplam Oda Sayısı 400
Toplam Yatak Sayısı 800